20 października 2013 21:27

Dzień Papieski

13 października 2013 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Papieski. W tym roku przebiegał  on pod hasłem „Jan Paweł  II – papież dialogu”.

Z okazji tych obchodów w naszej szkole przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Dąbiu zorganizowano następujące konkursy: plastyczny dla klas I – III oraz literacki dla klas IV – VI. Najmłodsi uczniowie wybranymi technikami malarskimi   przedstawili papieża – Polaka podczas dialogu z przedstawicielami różnych społeczności. Autorzy prac literackich zaprezentowali swoje talenty pisarskie układając modlitwy do Jana Pawła II, w których przedstawiali swoje prośby oraz dziękowali Ojcu Świętemu za jego cały  pontyfikat.

Trud uczestników konkursu został doceniony, a każda praca została nagrodzona. Podczas wręczenia nagród społeczność szkolna wysłuchała najciekawszych prac literackich naszych małych pisarzy. Nagrody na konkurs ufundowała p. Henryka Sadło z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu oraz ks. Proboszcz Antoni Sulich z parafii Dąbie.

Wszystkim uczestników konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Dzień Papieski.