Aktualności

27 kwietnia 2020 10:31 | Aktualności

Witamy na zajęciach świetlicowych!

            Kwiecień się kończy, ale wiosna w pełni. Zapraszamy dzieci do skorzystania z naszych pomysłów na przyjemne spędzanie czasu wolnego. Są przykłady prac plastycznych o tematyce wiosennej, zabaw na świeżym powietrzu i piosenka o wiośnie.

27 kwietnia

1. Jak w łatwy sposób zrobić własnego Pana Gniotka

 

            Do wykonania Gniotka potrzebujecie: balon, butelkę 500 ml, mąkę ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

            Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balonu. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balonu. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę. Czemu nie wsypujemy mąki przez lejek bezpośrednio do balonu. Odpowiedź jest prosta: do nienadmuchanego balonu nie zmieścimy tyle mąki, co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam “flak”. Dlatego właśnie robimy to za pomocą butelki. Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze, związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy naszego Pana Gniotka przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię.

 

2. Gra w klasy