Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

02 marca 2020 11:59 | Aktualności

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – PODSUMOWANIE

11 lutego na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem DZIAŁAJMY RAZEM. W naszej szkole przez cały luty widoczne były wspólne działania, które rozpoczęliśmy już 10 lutego. 

Uczniowie klas VI przygotowali prezentacje multimedialne oraz sondaż wśród kolegów i koleżanek na temat tego jak reagują na hejt w internecie. Uczennice z klasy VII dbały o aktualności na gazetce ściennej. Szczególne podziękowania organizatorzy przekazują Kornelii Sadło oraz Jagodzie Łukasik za ogromne zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie zajęć dla każdej klasy z edukacji wczesnoszkolnej oraz grupy „0” na temat bezpieczeństwa w internecie.

W tym czasie ogłoszone zostały konkursy dla uczniów.
27 lutego 2020r. podsumowano wyniki konkursu plastycznego, do którego przystąpiło 26 dzieci.

W przedszkolu wyróżniono pracę Amelii Bańkowskiej, Łucji Bańkowskiej, Mai Pieniak, Kacpra i Bartosza Sulej, a w klasach I-III: Nikolę Ceglarską, Weronikę Pieniak i Marka Króla

W konkursie wytypowano następujących laureatów:

I miejsce Wiktoria Suśniak,

II miejsce –Olga Łukasik,

III miejsce – Julia Czubaszek

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w internecie. Jesteśmy przekonani, że wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych w sieci, jak reagować na hejt i w razie problemów zwrócić się do dorosłych, a w razie potrzeby wybrać numer 116 111.

Wszystkim życzymy samych bezpiecznych zabaw w internecie z udziałem rodziców.

 

Opracowała:  M. Machal

Przeczytano: 165 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – PODSUMOWANIE