Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

24 grudnia 2019 15:51 | Aktualności

Wizyta Wolontariuszy w Placówce Wielofunkcyjnej w Łukowie

Kolejna akcja charytatywna organizowana przez Szkolne Koło Wolontariusza zakończyła się sukcesem. Dzięki ofiarności uczniów zebrano środki pieniężne, które zostały przeznaczone na zakup produktów higieny osobistej dla wychowanków Placówki Wielofunkcyjnej w Łukowie usytuowanej na ul. Broniewskiego.
W piątek 20 grudnia, nasi wolontariusze wraz z opiekunami odwiedzili w/w placówkę
i osobiście wręczyli „dar serca” wychowankom placówki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wizyta przebiegała w niezwykle milej i ciepłej atmosferze.Nasi wolontariusze mieli okazję pobawić się z grupą młodszych dzieci, które bardzo ucieszyły się z wizyty starszych kolegów, chętnie uczestniczyły w grach i zabawach zaproponowanych przez naszą młodzież. Z grupą starszych dzieci zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy choince.

 Dzieci przyjęły naszych uczniów bardzo ciepło i zaprosiły do siebie na kolejne spotkanie. Na pewno skorzystamy z zaproszenia.

Uśmiech i ich rozradowane buzie, był najlepszym podziękowaniem i potwierdzeniem, że takie spotkania są potrzebne. Czas minął bardzo szybko i trudno było się rozstać. Mamy nadzieję, że to spotkanie zostanie w pamięci wszystkich.

 Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!

 

Placówka Wielofunkcyjna w Łukowie jest jednostką organizacyjną systemu pieczy zastępczej i wspierania rodziny w zakresie całodobowej opieki nad dziećmi, jeżeli potrzeby te stale lub okresowo nie mogą być zaspakajane w domu rodzinnym. Przedmiotem jej działalności są:

  1. jako placówki socjalizacyjnej: zapewnienie dziecku całodobowej opieki i wychowania oraz zaspakajanie jego niezbędnych potrzeb;
  2. jako placówki interwencyjnej: zapewnienie doraźnej opieki nad dzieckiem w czasie trwania sytuacji kryzysowej.

Przeczytano: 247 razy. Wydrukuj|Do góry

Wizyta Wolontariuszy w Placówce Wielofunkcyjnej w Łukowie