23 grudnia 2019 15:21 | Aktualności

Świąteczne arcydzieła

Na tę cichą, świętą grudniową noc, kiedy narodził się Boży Syn, przygotowujemy się wykonując różne ozdoby świąteczne.

Z tej okazji Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zorganizowało w grudniu 2019r powiatowy konkurs pt: "Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa". Wzięło w nim udział 114 osób z Polski i z Białorusi. Z  naszej szkoły uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej przygotowali piękne i pomysłowe choinki oraz ozdoby bożonarodzeniowe wykonane z różnorodnych materiałów m.in.: płatków śniadaniowych, orzechów włoskich, płatków kosmetycznych, dekoracyjnych piórek, kolorowych wstążek, styropianu czy sztucznych gałązek świerku. W dniu 20.12.2019r w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców tego konkursu.

Kaja Sierociuk z kl. III i Wiktoria Rygielska z kl. V zdobyły wyróżnienie za swoje oryginalne i świąteczne arcydzieła.

Naszym młodym artystkom gratulujemy tego ogromnego sukcesu.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Świąteczne arcydzieła