Aktualności

23 grudnia 2019 21:19 | Aktualności

Z wizytą w Betlejem

            "Świeć gwiazdeczko mała świeć ,do Jezusa prowadź mnie….." słowami tej kolędy uczniowie z naszej szkoły 20.12.2019r  rozpoczęli przedstawienie ukazujące narodziny Syna Bożego. Wizytę Trzech Króli i pasterzy, którzy pośpiesznie podążali do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.

            W tegorocznych jasełkach występowali również dworzanie wraz z królem Herodem, Pan i Pani, chłop i baba, babcia, dziewczynka, aniołowie oraz gwiazdorzy. Wszystkie postacie skupione były na osobie Maryi, Józefa i maleńkiego Jezusa oraz pragnęły zobaczyć Świętą Rodzinę. Całość przedstawienia bożonarodzeniowego przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami, które zaśpiewały dziewczęta z kl. III, V, VI a i VI b. W organizację tej inscenizacji zaangażowani byli rodzice, którzy przygotowali dla uczniów wystawne i ciekawe stroje.

            Przedstawienie bożonarodzeniowe zorganizowane przez uczniów pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej dostarczyły całej społeczności szkolnej wielu wzruszeń oraz przeniosły w klimat tamtego wieczoru, kiedy w Betlejem narodził się w ubóstwie Pan wszelkiego stworzenia, otoczony bydłem, pasterzami i sianem.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Przeczytano: 212 razy. Wydrukuj|Do góry

Jasełka