Aktualności

02 grudnia 2019 18:31 | Aktualności

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada już po raz trzeci obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy.

Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego  uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

Na korytarzu został umieszczony Kodeks Ucznia Życzliwego oraz stanęłoDrzewko Życzliwości, gdzie na kolorowych dłoniach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli oraz pozdrowienia. 

W klasach podczas zajęć wybieraliśmy najżyczliwszych uczniów.

 

W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

 

1. Oliwia Kurek – kl. I

2. Alan Lach – klasa II

3. Kaja Sierociuk – klasa III

4. Lena Janczak – klasa IV

5. Mikołaj Ziółkowski – klasa V

6. Aleksandra Stefaniszyn – klasa VI a

7. Paweł Czubaszek – klasa VI a

8. Maciej Głuchowski – klasa VI b

9. Magdalena Sendek – klasa VII

10. Łukasz Rzymowski – klasa VIII

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile
w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

 

Opracowała: I. Janowska

Przeczytano: 149 razy. Wydrukuj|Do góry

Światowy Dzień Życzliwości