07 listopada 2019 12:56 | Aktualności

Malowana muzyka

Już po raz 20-sty Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Stanisław Moniuszko-ojciec opery narodowej”.

Celem tego konkursu było uczczenie 200-rocznicy urodzin tego kompozytora oraz popularyzacja jego twórczości. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować dowolną techniką plastyczną wybrany przez siebie utwór Stanisława Moniuszki. Na konkurs wpłynęło 169 prac z powiatu łukowskiego, z czego 36 zostało nagrodzonych. Z naszej szkoły Patrycja Król z kl. V otrzymała wyróżnienie. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Pniewska. 6 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie uczennica odebrała narodę z rąk zastępcy Burmistrza Miasta Łuków p. Pawła Krasuckiego i dyrektora miejscowej placówki p. Ewy Wiśnickiej. Następnie uczniowie, opiekunowie i zaproszeni goście obejrzeli prezentacje o życiu i twórczości tego wielkiego kompozytora.

Patrycji gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała : Agnieszka Pniewska

Malowana muzyka