27 września 2019 10:18 | Aktualności

Wycieczka przedszkolaków

Dnia 25września dwie grupy przedszkolne: ,,Rybki’’ i ,,Krasnoludki’’, wybrały się na wycieczkę do Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz do Muzeum Regionalnego. Dzieci brały aktywny udział w edukacyjnym spektaklu teatralnym pt.: „Niebrzydkie Kaczątko i magiczna szafa” w wykonaniu Teatru ,,Ptasie Melodie’’. Bajka pokazała dzieciom, że bardzo łatwo możemy zranić kolegę i musimy pamiętać, aby dbać o siebie nawzajem i być tolerancyjnym na naszym "własnym podwórku".  Celem nadrzędnym było zainteresowanie przedszkolaków sztuką teatralną, grą aktora na scenie oraz kształtowanie właściwego zachowania się na widowni.

Spacerem po miejskich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, ćwicząc zasady ruchu drogowego, dzieci dotarły do Muzeum. Głosy zadziwienia i  zaskoczenia towarzyszyły przedszkolakom podczas zwiedzania galerii rzeźby ludowej, poznawania strojów, narzędzi i sprzętów oraz wyposażenia dawnych mieszkań naszego regionu. Uczyliśmy się kulturalnego zachowania w Muzeum, choć trudno nam było zachować ciszę pośród tych wrażeń.

Dzieci wróciły pełne pozytywnych emocji i bogate w nowe edukacyjne doświadczenia.

Opracowała B. Sendek

Wycieczka przedszkolaków