Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

17 czerwca 2019 21:18 | Aktualności

Gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje …

12 czerwca, wspólnie drugoklasiści, rodzice i wychowawczyni, wybraliśmy się na „Farmę iluzji” w Parku Rozrywki i Edukacji w Mościskach. Tam mogliśmy się bawić, ale też uczyć i dociekać, tam zaczęła się prawdziwa przygoda z iluzją.

Byliśmy w latającej chacie, w której nie można utrzymać równowagi, zakręconym domku, labiryncie luster, tunelu zapomnienia. Oglądaliśmy się w krzywych zwierciadłach, odkrywaliśmy tajemnice lewitującego kranu i studni nieskończoności. Braliśmy udział w wyścigach tratwami. Lekcja „Iluzji na wesoło” wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Podczas pobytu nie zabrakło również mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy, króliki i kucyki. Moment grozy przeżyliśmy podczas wędrówki w głąb opuszczonej kopalni złota. Szaleństwa bez granic dostarczył głównie dzieciom plac zabaw z dmuchawcami, karuzelami, trampoliną i innymi atrakcjami. Tam mogły wybawić się do woli.

Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać. Wniosła ona w nasze życie wiele nauki i zabawy, dostarczyła nam wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Dzieci były wyjątkowo szczęśliwe, ponieważ miały rodziców „na wyłączność” dla siebie na cały dzień.

Opracowała: W. Świder

Przeczytano: 332 razy. Wydrukuj|Do góry

Gdzie nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje …