12 czerwca 2019 19:57 | Aktualności

"Wieczór Jasia i Małgosi" jako podsumowanie Programu Domowych Detektywów

Program realizowany był w bieżącym roku szkolnym w obydwu klasach piątych. W Va w I semestrze, w Vb w II semestrze. Zajęcia odbywały się na godzinach wychowawczych i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obejmowały następujące zagadnienia:

• negatywne konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież;

• powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol;

• wpływ środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu;

• rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z tą presją.

Jako podsumowanie programu zorganizowano w szkole „Wieczór Jasia i Małgosi”, podczas którego uczniowie przedstawili krótkie podsumowanie prowadzonych przez siebie działań. Wszyscy zebrani mogli podziwiać wykonane przez uczniów plakaty propagujące życie bez alkoholu. Uczestnicy programu zaprosili gości do wspólnej zabawy i poczęstunku. Na zakończenie był czas na podziękowania. Uczniowie klas piątych otrzymali również dyplomy za udział w programie. Dziękujemy rodzicom za udział w programie i za udaną współpracę.

Program realizowany był ze środków Gminy Łuków Gminnej Komisji Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

"Wieczór Jasia i Małgosi" jako podsumowanie Programu Domowych Detektywów