Aktualności

02 czerwca 2019 15:01 | Aktualności

Dzień Dziecka 2019

            Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim.  Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

            Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się 30 czerwca w formie festynu. Rada Rodziców przy współpracy ze szkołą zorganizowała dzieciom  wiele pouczających i atrakcyjnych zajęć. Do szkoły przyjechali żołnierze, policjanci oraz strażacy. Uczestnicy dowiedzieli się zagrożeniach  jakie mogą ich spotkać  np. podczas spaceru w lesie, ataku psa czy pożaru. Mundurowi przybliżyli tematykę zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.  Poza tym każdy mógł zobaczyć sprzęt jakim posługują się różne służby.

            Dzień Dziecka to też czas relaksu i wspólnej zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. U Pani Henryki Sadło dzieci otrzymywały różne  „cudaki” z balonów, robiły sobie tatuaże i przyklejały piegi. Inni spędzali czas aktywnie na zjeżdżalni lub leniuchowali na kocach. Wielu pozytywnych emocji i radości dostarczyły dzieciom zabawy międzyklasowe  oraz mecz piłki nożnej UKS kontra żołnierze, który zakończył się zwycięstwem UKS-u.

          Tego dnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Praca strażaków i ich wielki patron Św. Florian”, którego organizatorem było OSP Dąbie. Dzieci otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody i zapewne z chęcią wezmą udział w przyszłym roku.

            Rodzice zadbali także o to by nie zabrakło sił na zabawę. Przygotowali pyszną grochówkę, ognisko i kiełbaski, lody oraz watę cukrową.

            Mamy nadzieję, że każde Dziecko w tym dniu czuło się wyjątkowo i miło będzie wspominać ten dzień.

Przeczytano: 1628 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Dziecka 2019