18 czerwca 2018 13:22 | Aktualności

Kochamy Jana Pawła II

Nasz wielki rodak- papież Jan Paweł II był i pozostanie na zawsze bliski sercu każdego człowieka. Pamiętamy o jego ogromnym zaangażowaniu w pogłębianie i przeżywanie wiary katolickiej. Homilie Ojca Świętego zawsze gromadziły rzesze wiernych, którzy z uwagą słuchali słów ukochanego papieża. Ten wielki następca św. Piotra szczególną troską otaczał najmłodsze pokolenia.

Mając to na uwadze Zespół Szkół w  Rolach w maju 2018r. ogłosił II Gminny Konkurs Plastyczny pt. : Jan Paweł II- papież, który kochał dzieci". Wzięło w nim udział 93 osoby, z terenu Gminy Łuków. Z naszej szkoły wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Oliwia Kurek w kategorii : przedszkole. Natomiast w kategorii klas IV-VII Natalia Kisiel zajęła II miejsce, a wyróżnienie zdobyła Magdalena Sadło, z kl. IVb. Uczennice te pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej pastelami i kredkami wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające Jana Pawła II w otoczeniu dzieci.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 czerwca 2018r. w Zespole Szkół w Rolach. Nagrody wręczali uczniom: Dyrektor Szkoły -p. Jerzy Lipiec, organizator konkursu - p.Marzena Czerska, sołtys Wólki Świątkowej- p. Wacław Śledź oraz przewodniczący Rady Rodziców - p. Michał Waranica. Naszym trzem laureatkom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Kochamy Jana Pawła II