Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

06 czerwca 2018 11:49 | Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

”używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, brak realizacji obowiązku szkolnego, uprawianie nierządu, popełnienie czynu karalnego, przynależność do grup przestępczych, wandalizm. Przejawy demoralizacji należy traktować jako niebezpieczne i trzeba jej się bezwzględnie przeciwstawiać. Wielokrotnie demoralizacja okazuje się początkiem drogi, która może doprowadzić do wystąpienia zagrożenia dla życia i zdrowia. Brak jakiejkolwiek reakcji może przyczynić się do dalszego podążania młodego człowieka w tę niebezpieczną dla siebie i innych stronę”

                                                                              Agnieszka Makowska

 

W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łukowie: st. asp. Sławomira Niedziółkę i  st. sierż. Ewelinę Izdebską.  Specjaliści przekazali ciekawe wskazówki dotyczące dbałości o własne zdrowie, przytoczyli wiele przykładów z najbliższego środowiska konsekwencji wyboru niewłaściwego spędzania czasu wolnego przez młodzież. Poruszono również kwestie prawne w przypadku objawów demoralizacji, zwrócono również uwagę na świadomość umiejętnego korzystania przez młodzież z technologii komunikacji cyfrowej. Podczas spotkania funkcjonariusze mówili też o zagrożeniach wynikających z zażywania i rozprowadzania narkotyków, spożywania alkoholu, środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy oraz konsekwencjach zdrowotnych
i prawnych takiego postępowania.

Spotkanie od początku do końca wzbudzało ogromne zainteresowanie. Policjanci bardzo jasno przedstawili sytuacje, które często przydarzają się nastolatkom, a za które ponoszą pełną odpowiedzialność. Zwrócili szczególnie uwagę na zbliżający się czas wakacji, który sprzyja zachowaniom ryzykownym. Z naciskiem podkreślali jak  ważne jest bezpieczeństwo podczas wyboru aktywności w czasie wolnym od nauki. Wspomnieli o konieczności reagowania w przypadku zaistnienia okoliczności świadczących o demoralizacji.

 Opracowała: M. Machal

Przeczytano: 230 razy. Wydrukuj|Do góry

BEZPIECZNE WAKACJE