30 kwietnia 2018 09:23 | Aktualności

„JESTEM BEZPIECZNY”

Już po raz osiemnasty Komenda Powiatowa Policji w Łukowie zorganizowała konkurs wiedzy prewencyjnej. „Jestem bezpieczny”, to konkurs skierowany do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o różnorodnych zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu i nabycie przez nich umiejętności ich unikania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz zapobieganie przestępczości i demoralizacji nieletnich.

27 kwietnia 2018r. odbył się etap gminny, którego wygrana miała być przepustką do etapu powiatowego. I udało się!!! Nasz zespól w składzie: Karolina Kochańska z klasy IVa, Igor Makowski z klasy V, Urszula Kulik z klasy VI, powtórzył sukces z ubiegłego roku. Uczniowie Zespołu Szkół w Dąbiu będą reprezentowali gminę Łuków na etapie powiatowym konkursu. Zobaczymy niebawem czy tym razem również zwyciężymy, jak w roku 2017.

Opracowała M. Machal