Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

19 kwietnia 2018 11:44 | Aktualności

„BIEDRONECZKI” ROBIĄ PIZZĘ

W dniu 11. 04. 2018 r. przedszkolaki z grupy „ Biedroneczki” pojechały na wycieczkę do Pizzerii Da Grasso w Łukowie. Na zaproszenie Rodziców naszej koleżanki z grupy Łucji Bańkowskiej, dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „ Mały kucharz”. Zadaniem przedszkolaków było samodzielne przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Same wałkowały ciasto, smarowały placek sosem i wybierały dodatki.  Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje z sera, szynki, ananasa, pieczarek, brokułów i kukurydzy. W ten sposób przygotowane pizze powędrowały do pieca, by po dłuższej chwili zaskoczyć dzieci bogactwem swego smaku. Tak oto przedszkolaki zrobiły swoją pierwszą profesjonalną pizzę! Prezentowały się pięknie i smakowały wyśmienicie.

Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie, w prosty i przyjemny sposób, dzieci wielozmysłowo poznawały otaczający je świat. Ponadto rozwijały swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Na zakończenie swojej przygody kulinarnej, dzieci uczestniczyły w konkursie na najpiękniej pokolorowany obrazek - pizzę oraz otrzymały wiele upominków- naklejki, puzzle, balony.  

Dziękujemy właścicielom pizzerii Da Grasso, Państwu Bańkowskim za zaproszenie, sfinansowanie imprezy, miłe przyjęcie i profesjonalnie zorganizowane warsztaty.

 

Opracowała: Wiesława Kaczor

  

Przeczytano: 248 razy. Wydrukuj|Do góry

„BIEDRONECZKI” ROBIĄ PIZZĘ