27 marca 2018 09:01 | Aktualności

Laureaci Gminnego Konkursu Pisanek i Symboli Wielkanocnych 2018

Święta wielkanocne związane są z różnymi tradycjami i zwyczajami . Należy do nich m.in. święcenie pokarmów, które ma swoją symbolikę. Tak na przykład  jajka są znakiem nowego życia, baranek z chorągiewką to symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, wędlina zapewnia zdrowie i dostatek, chrzan w tradycji ludowej oznaczał siłę i fizyczną  krzepę, a zajączek zwiastował radość.

Podtrzymując te piękną tradycję Gminny Ośrodek kultury w Łukowie ogłosił  w marcu 2018 ,, Konkurs Pisanek i Symboli  Wielkanocnych 2018". Wzięło w nim udział 150 dzieci z 11 placówek szkolnych i przedszkolnych z terenu gminy łuków. Laureatami tego konkursu zostali uczniowie z naszej szkoły. W kategorii klas I-III trzecie  miejsce zajęła Nadia Łukasiewicz z klasy I, która pod kierunkiem pani Agnieszki Pniewskiej wykonała pomysłowego, estetycznego i kolorowego zajączka z materiału bawełnianego, ryżu oraz wstążki. Natomiast Kacper Kurek z grupy przedszkolnej,  pod kierunkiem pani Magdaleny Michalak zrobił wielkanocne jajko wykorzystując styropian, bazie oraz kolorowy papier i także  zdobył trzecie  miejsce w kategorii przedszkole.

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów odbyło się w czasie X Jarmarku Wielkanocnego na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie w dniu 25 marca 2018 roku.

Nadii i Kacprowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Jarmark 2018