Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

22 stycznia 2018 09:14 | Aktualności

160-rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes

                W 2018 roku w Kościele Katolickim  będziemy obchodzić 160-rocznicę objawień Matki Bożej w grocie Massabielle  we Francji.

            11 lutego 1858 roku Najświętsza Panna ukazała się 14-letniej dziewczynce w Lourdes. W okolicach groty  wypłynęła cudowna woda, która ma  moc uzdrawiania z wielu nieuleczalnych chorób. Podczas osiemnastu objawień Maryja prosiła o codzienne odmawianie różańca w intencji pokoju na świecie, a także o nawrócenie grzeszników. Matka  Syna Bożego przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, co oznacza, że nie ma Ona żadnego grzechu. W obecnych czasach coraz liczniejsi wierni przybywają do Lourdes, aby pomodlić się w tym cudownym miejscu  i dostąpić łaski uzdrowienia.

            Z okazji 160-rocznicy tych objawień p. Agnieszka Pniewska zorganizowała w naszej szkole konkurs  pt. "Objawienia Matki Bożej w Lourdes". Polegał on na plastycznym przedstawieniu sceny ukazania się Maryi w grocie Massabielle. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VII. Ogółem wzięło w nim udział 29 uczniów. Prace wykonane były dowolną techniką przy użyciu bibuły, szarego papieru oraz papieru z brokatem, plasteliny, kredek, farb.

Podczas apelu 16.01.2018 roku uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia, które zostały ufundowane przez p. Barbarę i Stanisława Łukasik oraz p. Ewę Głuchowską. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów w wykonaniu pięknych prac.

Przeczytano: 354 razy. Wydrukuj|Do góry

160-rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes