Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

02 stycznia 2018 09:56 | Aktualności

W oczekiwaniu na narodziny Jezusa

                Tradycją w naszej szkole są wystawiane  od lat Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku  przygotowała je kl. VII pod kierunkiem pani  Agnieszki Pniewskiej. W czwartek 21 grudnia 2017 roku obejrzeli je uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni  goście.

Tegoroczne jasełka miały wyjątkowe przesłanie. Uczniowie odgrywający rolę diabłów ukazali widzom, że coraz częściej w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia liczą się zakupy, prezenty i syto zastawiony stół, a ludzie goniąc za pieniędzmi nie mają czasu dla własnych dzieci, zapominają o potrzebach drugiego człowieka, jak i o wspólnym świętowaniu ze swoimi rodzicami. Natomiast mali aktorzy wcielający się w postacie aniołów  przypomnieli, że w tym wyjątkowym czasie będziemy witać Bożą Dziecinę i weselić się z narodzenia Jezusa. Do radości Świąt Bożego Narodzenia przybliżyły nas kolędy śpiewane przez uczennice kl. I i kl. VII.

            Dyrektor szkoły pan Jacek Kiciński złożył zgromadzonym na tej uroczystości  świąteczne życzenia, aby nowo narodzony Jezus błogosławił nam w dobrych radach i w dobrym bycie oraz wręczył nagrody laureatom Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na „Bombkę świąteczną”. Upominki otrzymali: Bartłomiej Łukasik z kl. IV a, Sebastian Król z kl. V b i Patrycja Król z kl. III.

            Następnie Samorząd Uczniowski wręczył pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane pocztówki bożonarodzeniowe.

            Tegoroczne jasełka były entuzjastycznie przyjęte, dostarczyły wielu wzruszeń i emocji, wprowadziły w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Przeczytano: 431 razy. Wydrukuj|Do góry

W oczekiwaniu na narodziny Jezusa