02 stycznia 2018 09:51 | Aktualności

Najpiękniejsza Choinka

Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej ogłosiło w grudniu 2017r. powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem " Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa".

Zadaniem uczniów było własnoręczne wykonanie choinki lub ozdoby choinkowej z dowolnego materiału. Uczestnicy konkursu wykonali swoje prace z szyszek, papieru, słomy, tiulu, fizeliny, gałązek świerku, płatków kosmetycznych. Na konkurs wpłynęło 113 choinek, w tym 13 z Białorusi oraz 66 ozdób choinkowych. Z naszej szkoły wyróżnienie w kategorii "Najpiękniejsza choinka" otrzymała Olga Smyk z kl. VII, która pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej wykonała choinkę z szyszek.  W dniu 18.12.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego przekazano na wystawę międzynarodową do Muzeum Obwodowego w Brześciu prace uczennicy klasy I Zuzanny Nowickiej, która wykonała choinkę z ziaren kawy. Jej praca weźmie udział w konkursie międzynarodowym.

Dnia 21.12.2017r. nagrody laureatom tego konkursu wręczali dyrektor Muzeum Regionalnego p. Mariusz Burdach i prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej p. Agnieszka Szaniawska. Oldze i Zuzi z naszej szkoły serdecznie gratujemy.

Opracowała: p. Agnieszka Pniewska

Najpiękniejsza Choinka