13 grudnia 2017 13:08 | Aktualności

AKCJA POLACY-RODAKOM

W tym roku w okresie świąteczno - noworocznym miała miejsce już XVIII-ta edycja Akcji Polacy - Rodakom. Przygotowywanie biało - czerwonych świąteczno - noworocznych paczek, w których dominują produkty spożywcze dla Polaków zza Wschodniej granicy rozpoczęto 18 lat temu od 200 paczek, natomiast ubiegłoroczna edycja to było już ponad 4300 paczek.

Polacy zza Wschodniej granicy otrzymują od Polaków co roku paczki, poszerza się liczba potrzebujących i obdarowywanych. Gdy zbliża się czas świąteczny mają ciągle nadzieję, że również otrzymają paczki, zarówno Rodacy, których już wcześniej obdarowaliśmy, jak również Rodacy, którzy do tej pory takiej paczki nie dostali.

Na Ukrainie jest olbrzymie oczekiwanie przez polskie dzieci, ale i dorosłych na biało - czerwone paczki z Polski, zarówno ze względu na symbolikę, ale również z powodów egzystencjalnych, dlatego założenie jest, że w tym roku uda się przygotować nie mniej niż 5000 paczek, co wiąże się z ogromnym wysiłkiem organizacyjnym ale też z koniecznością zebrania bardzo dużej ilości darów. Przygotowywanie paczek to ogromny wysiłek wielu instytucji oraz osób prywatnych.

Nasza szkoła również włączyła się w pomoc Polakom za wschodnią granicą. Zbieraliśmy dary w październiku i listopadzie. Akcja miała duże powodzenie. Szkolny Klub Wolontariusza zebrał wiele produktów spożywczych oraz przytulanek.

Bardzo dziękujemy całej społeczności szkoły i przedszkola za aktywne włączenie się w akcję. Dzięki Wam Nasi Rodacy będą mieć namiastkę prawdziwych świąt Bożego Narodzenia.