Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

05 grudnia 2017 09:44 | Aktualności

Pasowania nadszedł czas.

Dnia 28 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie – Pasowanie na przedszkolaka, którego bohaterami były maluszki z grupy „ Biedroneczki”. Był to szczególny dzień dla tych dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Najpierw nasze dzielne zuchy odważnie zaprezentowały przygotowaną część wokalno – recytatorską, w czasie, której wykazały się swoimi umiejętnościami. Śpiewały piosenki podczas zabaw ruchowych, recytowały wiersze o tym jak lubią przychodzić do przedszkola, tańczyły taniec jabłuszka i gruszki. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie, podczas którego „ Biedroneczki ”przyrzekały być dzielnymi przedszkolakami. Po jego złożeniu Pan dyrektor czarodziejską kredka dokonał uroczystego pasowania. 

Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci, otrzymały dyplomy oraz upominki przygotowane przez Rodziców. Miłą niespodziankę sprawiły małym „Biedroneczkom” starsi koledzy z grupy „Motylki” i „Promyczki”, wręczając maluszkom własnoręcznie przygotowane prezenciki, za co serdecznie dziękujemy.
Uśmiech i radość na twarzach „Biedroneczek" świadczyły o tym, że impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu swoich pociech. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć. Gratulujemy maluszkom i życzymy wielu sukcesów w życiu przedszkolnym.

 

Opracowała: Wiesława Kaczor

Przeczytano: 472 razy. Wydrukuj|Do góry

Pasowanie na przedszkolaka