01 grudnia 2017 13:05 | Aktualności

Kacper w trójce najlepszych uczestników konkursu

XXIX LO im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury  w październiku 2017 roku byli organizatorami IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „W hołdzie bohaterom”.

Tegoroczna edycja poświęcona była pamięci lublinian i osób związanych z tym z miastem. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych województwa lubelskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły. Kacper Łukasik z kl. VI pod kierunkiem pani Agnieszki Pniewskiej wykonał prace pt."Obrońcy Lublina 1939" i zajął III miejsce. Podczas apelu w dniu 30 listopada 2017 roku nasz laureat otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Udział w tym konkursie  był dla Kacpra okazją do zainteresowania się historią stolicy naszego regionu, a także  do zapoznania się z bohaterami obrony Lublina z okresu II wojny światowej.

Naszemu szóstoklasiście serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Opracowała : p. Agnieszka Pniewska

Konkurs wojewódzki