Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

24 listopada 2017 12:53 | Aktualności

Recytujemy poezję Chotomskiej

      XIV Gminny Przegląd Recytatorski, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, miał na celu popularyzację twórczości znakomitej pisarki Wandy Chotomskiej

       Na tę uroczystość, która odbyła się w dniu 23 listopada 2017 roku w Zespole Szkół w Gołaszynie, przygotowaliśmy  recytację utworów  w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I- III reprezentowała uczennica klasy III Natalia Więckowska, natomiast w kategorii starszych klas wystąpiły Izabela Kisiel, Karolina Kochańska, Marta Sadło, Aleksandra Stefaniszyn, Julia Stępniewska- uczennice IVa. Nasze recytacje zostały przygotowane w ramach działalności Szkolnego Klubu Czytelniczo- Medialnego pod opieką p. Iwony Czajki i p. Małgorzaty Brewczyńskiej.   Deklamacje wierszy Wandy Chotomskiej w wykonaniu dziewcząt z naszej szkoły zdobyły uznanie publiczności i zostały nagrodzone brawami, a także upominkami w postaci książek i pamiątkowych dyplomów.

          Udział  w Gminnym Przeglądzie Recytatorskim to doskonała zabawa, a jednocześnie przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze , jak również świetna forma rozwijania kompetencji czytelniczych.

Opracowanie: Małgorzata Brewczyńska

Przeczytano: 449 razy. Wydrukuj|Do góry