Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

09 października 2017 12:01 | Aktualności

Baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali"

"W tajemniczej krainie krasnali”, czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu Szczerbolu, złej czarownicy Złośnicy i niedźwiadku Miodojadku”.

29 września dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się do szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie aby obejrzeć baśń muzyczną pt.: "W tajemniczej krainie krasnali". Sam podtytuł przedstawienia zachęcał  przedszkolaków do wzięcia udziału w wycieczce.

Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice. Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały upominki.

 Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierajaca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymują lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna  scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Na koniec musicalu odbyło się losowanie zwycięzców nagród, oraz rozdane zostały pamiątkowe balony. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.

Opracowała : Magdalena Michalak

Przeczytano: 448 razy. Wydrukuj|Do góry