02 czerwca 2017 09:21 | Aktualności

Nasz wolontariat

Podsumowanie działań wolontaryjnych w ramach akcji „grosz do grosza”

dla Fundacji Być Bardziej

W I i II semestrze roku szkolonego 2016/2017 chęć udziału w akcji z terenu całej Polski zgłosiło 340 szkół, m.in. nasza szkoła. Łącznie ze wszystkich szkół z całego kraju zebrano 75 258,13 PLN, w tym nasza szkoła zebrała w I semestrze 386,87 zł i w II semestrze 460,86 zł, czyli w roku szkolnym zebraliśmy łącznie 847,73 zł. Kwotę tę przekazano na rzecz programu „Dzwonek na obiad”, co pozwoliło na sfinansowanie w sumie ponad 15000 obiadów dla podopiecznych fundacji. Dzięki zaangażowaniu  naszemu oraz innych szkół  każde z tych dzieci otrzymało ciepłe posiłki. W podziękowaniu otrzymaliśmy certyfikaty.

W  ramach przeprowadzonej akcji  ,,Grosz do Grosza’’, wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali:

Wieczór kabaretowy

Zbiórkę do puszek

Sprzedaż zdrowej żywności ,

Konkurs i loterię fantową

KONKURS WOLONTARYJNY „CZYM WIĘCEJ, TYM LEPIEJ” w ramach akcji „grosz do grosza” prowadzonej dla Fundacji BYĆ BARDZIEJ  polegał na zebraniu jak najwięcej „fantów”  (zabawki, puzzle, gry, książki) w dobrym stanie w okresie od 6 do 24 marca 2017r.

ZWYCIĘŻYŁA KLASA IIIa NA CZELE Z WYCHOWAWCĄ PANIĄ WANDĄ ŚWIDER otrzymując nagrody:

1)      dyplom uznania dla klasy

2)      pozytywna uwaga dla każdego ucznia

3)      ocena bardzo dobra z religii

Uczniowie z wolontariuszami współpracowali  aktywnie, przynosili wielkie sumy pieniędzy. Zamiast wydawać  je na rzeczy, bez których mogli się obejść, przeznaczyli je dla potrzebujących. Podczas przeprowadzonej zbiórki wolontariusze bawili się świetnie. Cieszyli się, że mogą pomóc innym, a przy tym dobrze się bawić.

Opracowała:   M. Machal

Nasz wolontariat