15 lutego 2017 10:45 | Aktualności

Kusaki na ludowo …

W dniu 12 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Dąbiu została zorganizowana III edycja gminnej imprezy środowiskowej ,, Kusaki na ludowo”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia już od trzech lat jest  Pani Elżbieta Dynek, radna Gminy Łuków, która we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukowie, Sołtysem Dąbia oraz Zespołem Szkół w Dąbiu, podjęła trud organizacji gminnych kusaków.

To niecodzienne wydarzenie kulturalne ma na celu kultywowanie tradycji ludowej zabawy w okresie karnawału. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił kabaret szkolny ZS w Dąbiu pod kierunkiem Pani Małgorzaty Brewczyńskiej i Pani Moniki Machal oraz wiele zespołów ludowych z Gminy Łuków.  Imprezę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz ksiądz proboszcz tutejszej parafii.

Na zakończenie imprezy podziękowania dla zespołów wręczyli Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak i Zastępca Wójta Pan Wojciech Szczygieł.

opracowała: M. Brewczyńska