09 grudnia 2016 11:19 | Aktualności

III Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej

11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości Polski uczniowie naszej szkoły Magdalena Czubaszek i Maciej Piszcz w postaci duetu z klasy VI wzięli udział w  „Festiwalu Pieśni Niepodległościowej” który był organizowany w świetlicy wiejskiej w Zarzeczu Łukowskim. Celem festiwalu było kształtowanie postaw patriotycznych w lokalnym środowisku. Reprezentanci naszej szkoły przygotowali pieśń pt. „ Rozkwitały pąki białych róż” pod kierunkiem pani Beaty Goławskiej. Festiwal prowadził pan dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Henryk Wysocki  i sołtys Zarzecza Łukowskiego p. Jan Zarzycki. Honorowymi gośćmi  uroczystości byli min. pan Mariusz Osiak  Wójt Gminy Łuków,  pan Ryszarda Grafik Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i ks. Marian Banasiuk proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim. Uczniowie z kilku szkół naszej gminy zaprezentowali pieśni  patriotyczne. Występy wokalne zespołów szkolnych, przeplatane były recytacjami wierszy w wykonaniu Kacpra Siwiaka – ucznia Zespołu Szkół w Zalesiu. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tegoroczna gala przebiegała w  miłej atmosferze.  Uczniowie naszej szkoły Magdalena Czubaszek i Maciej Piszcz otrzymali dyplom i nagrody pocieszenia.

Notatkę napisała  p. Beata Goławska.

III Gminnym Festiwalu Pieśni Niepodległościowej