Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

19 października 2016 09:21 | Aktualności

Spotkanie z policjantem.

 policjant_1.jpg          

 13 października 2016r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komisariatu  Policji w Łukowie  - Jarosławem Modrzewskim.

Tematem prelekcji była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków
w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni, omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie mniej jednak, przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież.

            Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą oczekiwane efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Przeczytano: 441 razy. Wydrukuj|Do góry