13 czerwca 2016 09:42 | Aktualności

Laureat Powiatowego Konkursu Plastycznego

Z okazji 170- rocznicy urodzin oraz 100-ej rocznicy śmierci wielkiego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie ogłosiła  w kwietniu 2016 roku  XVII  Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.” Moja ulubiona postać z książki Henryka Sienkiewicza”.

Na konkurs wpłynęły 123 prace z naszego powiatu, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Wykonane   one były różnymi technikami, takimi jak: wydzieranka, wyklejanka, kolaż, kredki, pastele, farby plakatowe. Wśród nagrodzonych 35 osób był uczeń naszej szkoły- Mariusz Sadło z klasy VI, który pod kierunkiem pani Agnieszki Pniewskiej wykonał pracę, za którą otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Nasz laureat techniką wydzieranki przedstawił Stasia i Nel, głównych bohaterów książki „ W pustyni i w puszczy”.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 10.06 2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie przez zaproszonych na tę uroczystość gości- pana Marka Króla, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Łukowie oraz pana Ryszarda Smolarza, Radnego Miasta Łuków.

Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Agnieszka Pniewska

Laureat Powiatowego Konkursu Plastycznego