Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

15 grudnia 2015 10:48 | Aktualności

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej.  Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Mikołaj. Wszystkie dzieci z zapałem uczyły się piosenki lub wierszyka, aby zaprezentować przed tak wyjątkowym gościem. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia.  Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Po przywitaniu nastąpił moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza „ maluszki” bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Odważniejsze przedszkolaki rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach a nawet bawiły się wspólnie przy piosenkach. W dniu imienin Mikołaja dzieci obdarowały gościa upominkiem – własnoręcznie wykonana kolorowanką

Dzieci długo wspominały ten dzień i dzieliły się wrażeniami. Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

 

Opracowała: Wiesława Kaczor

Przeczytano: 214 razy. Wydrukuj|Do góry