13 stycznia 2016 10:28 | Aktualności

Bożonarodzeniowe witraże

Święta Narodzenia Pańskiego związane są z radosnym przeżyciem przyjścia na świat Bożej Dzieciny. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gręzówce w grudniu 2015r. zorganizowała XVI Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy na witraż pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło 88 prac z placówek oświatowych oraz bibliotek z terenu gminy Łuków. Z naszej szkoły uczniowie z klas I – III oraz IV – VI pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej i p. Henryki Sadło z biblioteki w Dąbiu przygotowali przepiękne witraże nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie prace były pomysłowe i oryginalne. Nagrody uczestnikom konkursu wręczono 12.01.2016r. w Bibliotece Publicznej w Gręzówce. Uczniowie otrzymali wartościowe książki. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Sadło z kl. II a, Krzysztof Rosiński z kl. II a, Klaudia Stefaniak z kl. II b, Magdalena Sendek z kl. III, Mateusz Smyk z kl. IV, Magdalena Czubaszek z kl. V, Amelia Janczak z kl. VI oraz Paweł Sadło z kl. VI. Podczas wręczania nagród wszyscy mogli posłuchać pastorałek i kolęd w wykonaniu „Wiolinek” Zespołu Szkół w Gręzówce. W czasie słodkiego poczęstunku uczniowie oraz ich opiekunowie dzielili się swoimi wrażeniami na temat pięknie wykonanych witraży.

Opracowała: p. Agnieszka Pniewska