Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

27 grudnia 2015 20:54 | Aktualności

Jasełka w naszej szkole

              Ta jedyna i niepowtarzalna , grudniowa noc napełnia wszystkich  ludzi radością, bo jak śpiewamy w jednej z kolęd „ Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły, wyśpiewują Chwałę  Bogu żywioły.”

              Jasełka są wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszej szkoły i cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów. Tegoroczne przedstawienie przygotowała kl. V pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej, przy współpracy z p. Henryką Sadło z Biblioteki w Dąbiu. Zostały one wystawione 22.12.2015r. dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Jasełka uczniowie rozpoczęli od przestawienia kuszenia Adama I Ewy, wybrania Maryi na Matkę Zbawiciela, szukania przez Józefa noclegu, przybycia do stajenki dzieci oraz starszych osób, pokłonu pasterzy oraz Trzech Króli. Przepięknymi momentami w przedstawieniu były: śpiewane przez wszystkie dzieci kolędy „ Dziś w stajence”, „Józefie stajenki nie szukaj” oraz „ Wśród nocnej ciszy”, którą zaśpiewała Paulina Sadło, a także „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w wykonaniu Olgi Smyk.

              Dyrektor szkoły p. Jacek Kiciński podziękował uczniom za wspaniały występ, gościom za przybycie oraz złożył serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.  Na sali panowała świąteczny nastrój. Tegoroczne jasełka zostały nagrodzone długimi oklaskami. Mieszkańcy Dąbia i Żdżar przedstawione jasełka obejrzą 27.12.2015r. w kościele parafialnym W Dąbiu.

Opracowała: p. Agnieszka Pniewska

Przeczytano: 421 razy. Wydrukuj|Do góry