Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

14 grudnia 2015 12:46 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

20 listopada, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był również 25 rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji podjęliśmy wiele ciekawych inicjatyw.

Wychowawcy, którzy mieli tego dnia w planie zajęcia ze swoją klasą, przeprowadzili lekcje pt. „Dziecko i jego prawa” według przygotowanego scenariusza.

Głównym punktem tego dnia był apel przygotowany przez klasę V pod kierunkiem pani Moniki Machal. Uczniowie pod opieką nauczycieli obejrzeli przedstawienie, które miało na celu przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to człowiek, posiadający swoje prawa.
          Samorząd Uczniowski i pani Monika Machal  ogłosili konkurs plastyczno- literacki pt: „Prawa dziecka moimi oczami”. W kategorii  klas I – III wygrała praca uczennicy klasy III Magdy Sendek natomiast w kategorii klas IV-VI praca uczennicy klasy IV Dominiki Sadło. W kategorii literackiej przyznano wyróżnienia dla uczennic: Zuzanny Kuc z klasy V, Pauliny Sadło z klasy V, Julii Więckowskiej z klasy V, Aleksandry Więckowskiej z klasy V Olgi Smyk z klasy V. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Przeczytano: 286 razy. Wydrukuj|Do góry