Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbiu ::Szkoła Podstawowa im. W. Chotomskiej ::Przedszkole w Dąbiu :)

Aktualności

14 grudnia 2015 11:28 | Aktualności

Wycieczka do lasu

Jesień już nadeszła... 1 października grupa starszaków  ze swoimi Rodzicami i wychowawcą wybrała się na wycieczkę do lasu. Przy leśniczówce w Żdżarach czekała na nas Pani Karolina, pracownik Nadleśnictwa Łuków.

Spacerując po lesie szukaliśmy śladów Pani Jesieni. Znaleźliśmy ukryte wśród mchu grzyby, dla ludzi nie były one jadalne, nie zniszczyliśmy ich jednak – wiemy, że zwierzęta chętnie się nimi pożywią. Pan leśnik wskazywała nam wiele ciekawych rzeczy, raz było to mrowisko, innym razem jagody jałowca, a także rosnące na drzewach huby czy zawieszone przez Leśników budki lęgowe dla ptaków. Mieliśmy też okazję porównywać dotykiem korę różnych drzew czy ich igły, mogliśmy dostrzec różnicę pomiędzy nimi i w  ten sposób nauczyć się je rozpoznawać. Spotkaliśmy też Panów drwali, którzy zajmują się wyrębem lasu. Pokazali nam swój sprzęt do pracy, a także chroniące ich kaski. Wiemy już, że napotykając tabliczkę o wyrębie drzewa musimy zachować szczególną ostrożność.  Podczas spaceru zebraliśmy wiele skarbów: kolorowych liści, żołędzi i szyszek. Przywędrowały potem z nami do przedszkola i ozdabiają nasze kąciki przyrody, przypominając nam o mile spędzonym czasie. Po spacerze przyszła kolej na smaczny posiłek – nasi Tatusiowie rozpalili ognisko, abyśmy mogli upiec na nim smakowite kiełbaski. Po tym krótkim odpoczynku pobawiliśmy się  też na przygotowanej polanie, skorzystaliśmy z równoważni, ścieżki zdrowia, huśtawki i dróżki zmysłów. Obejrzeliśmy też przygotowane eksponaty i  wystawę zdjęć.

                Wycieczka sprawiła nam wiele radości, zwłaszcza, że towarzyszyli nam nasi Rodzice. Dziękujemy im za mile spędzony czas! A Czytelnikom możemy zdradzić, że przedszkolaki jeszcze długo po powrocie dzieliły się swoimi wrażeniami i podziwiały zgromadzone skarby

Przeczytano: 274 razy. Wydrukuj|Do góry