Grupa Krasnoludki

12 kwietnia 2014 10:09 | Aktualności

Tydzień Profilaktyki - "Dbam o zdrowie"

DBAM O ZDROWIE”

Tydzień Profilaktyki w Zespole Szkół w Dąbiu obchodzony był   pod hasłem: „DBAM O ZDROWIE”. W tym celu do działań włączyli się wszyscy nauczyciele oraz wszyscy uczniowie zespołu. Zorganizowano również prelekcję dla rodziców na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci”.

Z tej okazji przeprowadzono również:konkurs plastyczny pt: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – wzięło udział 43 uczniów, nagrodzono 5 prac;

Nagrodzono następujących uczniów:

I miejsce – Igor Makowski z klasy I,

II miejsce – Patrycja Kisiel z klasy V,

III miejsce – Norbert Stępniewski z klasy III

Wyróżniono pracę uczniów klasy II: Damiana Czubaszka oraz Dominiki Sadło;

konkurs dla klas na hasło, wierszyk lub rymowankę na temat: „Recepta na życie bez nałogów” – wzięło udział 16 rymowanek lub wierszyków, najwięcej wpłynęło od klasy IV;

Zorganizowano rozgrywki sportowe, w których zwracano uwagę na zasadę fair-play.

W drużynie dziewcząt najlepsze były: Julia Piskorz, Ewa Witkowska, Katarzyna Kos, Patrycja Kisiel i Katarzyna Sałanowicz.

W drużynie chłopców najlepsi okazali się: Dominik Skwarek, Bartłomiej Borek, Maciej Łukasik, Mateusz Kopeć.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki dofinansowaniu i ufundowaniu nagród przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii działającą przy Urzędzie Gminy Łuków.

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach Tygodnia Profilaktyki. Podsumowania dokonano 2 kwietnia 2014r. Na początku wprowadzono dzieci w pojęcia trudne dla nich, wyjaśniono znaczenie słowa PROFILAKTYKA.  Dzieci przypomniały sobie również zasady dbania o zdrowie.  Poznały wyjaśnienia znanych powiedzeń , takich jak: „Zdrów jak ryba”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Końskie zdrowie”.
    Każda grupa przedstawiła hasło konkursowe „Recepta na życie bez nałogów” . Wyróżnienie otrzymała grupa „Biedroneczek” wykrzykując radośnie, głośno i z przytupem:
„Papieros to nasz wróg,
Zdrowie zabiera,
Nie wolno, to szkodzi,
Dość tego palenia!
    Następnie odbył się quiz wiedzy na temat zdrowia.  Wszystkie dzieci odpowiadały pięknie, ale tylko jedna grupa mogła być wyróżniona. Takim zaszczytem obdarowano grupę „Aniołków”.
Jednak  nikt nie został pominięty, bo grupa „Skrzatów” otrzymała nagrodę pocieszenia przegrywając tylko pół punktową przewagą. Każde dziecko otrzymało kolorowy, wybrany przez siebie długopis na dobry start w zdobywaniu wiedzy. Wszystkie Przedszkolaki już wiedzą i obiecały pamiętać, że dobre samopoczucie związane jest z dobrą kondycją i zdrowiem.

Przeczytano: 1801 razy. Wydrukuj |Do góry

Tydzień profilaktyki